Маршрут с. Осмолода – г. Паренки (1736 м)

Автор маршруту: Віктор Худяк – гірський рятувальник, начальник Осмолодського ГПРП, 0977537424

Довжина маршруту – 12 км

Час переходу (підйому) – 4,5 год.

Маркований зеленим кольором

Вертикальний підйом – 1040 м

Початок маршруту: КПП при виході з с. Осмолода. Переходимо міст через р. Молода, на розвилці повертаємо праворуч і рухаємось 2 км в західному напрямку долиною р. Молода. Перетнувши металічний місток на розвилці ідемо ліворуч, вздовж  потоку Котелець. Переходимо його вбрід або по залишках зруйнованого моста і далі рухаємось ще 2 км грунтовою дорогою, яка плавно переходить в стежку. Стежкою, минувши місце сходу лавини, переходимо кладкою на ліву сторону від потоку і рухаємо до наступної кладки. Ще раз перетнувши потік, потрапляємо в ландшафтний заказник «Грофа», про що нас інформує відповідний щит.

Переходимо на правий схил і серпантином рухаємось до полонина Плісце на якій знаходиться туристичний притулок. Біля притулку є джерело, в якому необхідно поповнити запас питної води, так як далі немає джерел.

Від туристичного притулку рухаємося через полонину Плісце за чорним маркуванням приблизно 15 хвилин до маршруту з червоним маркуванням. Далі повертаємо ліворуч і рухаємося вгору по червоному маршруту до вершини г. Паренки.

Повертатися до с. Осмолода по тому ж маршруту.