Головна » Бойківщина для туристів » Народні колективи

Народні колективи

Народні колективи

Рожнятівщина – край бойківський – пісенний та самобутній. Народі колективи Рожнятівщини постійно працюють над пошуком автентичного репертуару, стилізують його і виносять на сцену,  пропагуючи таким чином величне народне мистецтво пісні, танцю та акторської майстерності в Україні і за кордоном. Українська народна пісня, бойківська тужівка, ладанка, коломийка, весільні обряди, завжди звучать на сценах сіл району області, столиці – бо її люблять і шанують такі творчі учасники фольклорних колективів, які є в нашому бойківському краю – Рожнятівщині.

Дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» – яскравий колектив талановитих дітей  з  селища Перегінська,  заснований в 1988, очолюється викладачем дитячої школи мистецтв – Наталія Шпак.  Кожна співанка – веснянка, колядка, щедрівка, гаївка а також тематичні обряди, звичаї, вірування живуть в серцях дітей з  раннього дитинства і це являється важливим фактором в розвитку їх свідомості – нашого національного майбутнього.  Читати далі…

 

Фольклорно-етнографічний ансамбль клубу села Лецівка працює з 1987року. У колективі приймають участь 18 учасників. Ці всі люди щиро люблять народну пісню.

В 1990 році колективу присвоєно звання  «народний аматорський» і з того часу Ірина Іванівна Шпилей є його незмінним керівником.

За роки творчої діяльності фольклорно-етнографічний ансамбль своєю  оригінальністю співу здобув визнання і популярність не тільки серед жителів району, а й за його межами. Колектив неодноразово приймав участь районних та обласних концертах, оглядах-конкурсах. Був лауреатом республіканського телеконкурсу «Сонячні кларнети», та республіканського конкурсу «Золоті ключі», виступав перед делегаціями Колумбії та Німеччини, у музеї архітектури та побуту в м.Києві, знімався у музичному телефільмі «Карпатські джерела» відомого режисера Олега Бійми, приймав участь у відкритті співочого поля в м.Тернополі, виступав на всесвітньому бойківському  фестивалі в м. Турка Львівської області та на Міжнародному бойківськ

ому фестивалі  «Бойко –Фест 2003,2004,2009рр.» , у жовтні 2009р. на запрошення першого Національного каналу  ансамбль  приймав участь у музичній телепередачі  «ФОЛЬК-music» .

В репертуарі колективу налічується понад 130 бойківських творів: ладканок, тужилок, весільних обрядів, обрядових колядок, віншівок, щедрівок; а також весільні обряди : «По барвінок», «Вінкоплетення», «Проща молодої», обряд «Проводи в рекрути», обряд «Закладення першої підвалини», вечорниці, інсценізації пісень.

В 2008 році колективу виповнилося 30 років. Активними учасниками колективу є: Павлів.І,Скалівська Л.О, Библів Я.П, Попович О.І, Скалівська М.Ф, Шумей Є.Ф, Продан М.Ф, Білявчук О.В, Скалівська М.В., Шумер Л.М., Шпилей Л.П, Шпилей І.І.

Одяг колективу : це старовинні румунки , кожушки, спідниці з збирачками , запаски вишивані, хустки шалівки , вишивані власноручно сорочки.