Головна » Музейне коло » ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІВАНА ВАГИЛЕВИЧА

ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІВАНА ВАГИЛЕВИЧА

Музей відкрито в 1995 році в селі Ясень – на батьківщині видатного письменника, етнографа і просвітителя, члена „Руської трійці”, яка в 1837 році видала альманах „Русалка Дністрова”.

Музей розташований у будинку, який колись належав родині письменника, біля якого в 1937 році було споруджено пам’ятник з написом: „Пробудителям Галицької землі отцям М. Шашкевичу, Я. Головацькому та І. Вагилевичеві в століття „Русалки Дністрової”. В 70-х роках минулого століття пам’ятник перебудовано.У п’яти кімнатах розміщено понад тисячу експонатів. Це в основному фотографії письменника та його друзів, односельчан, друковані видання, документальні матеріали, які передала музеєві Львівська наукова бібліотека імені В. Стефаника, предмети побуту і гончарні вироби, одяг, взуття, якими користувалася колись родина Вагилевичів та жителі рідного села письменика.

Окремими стендами оформлено фоторозповіді про рідне село Івана Вагилевича, про письменника, науковця, та його творчість, про «Руську трійцю», слово Каменяра та інших видатних діячів літератури про І. Вагилевича та його побратимів –Маркіяна Шашкевича, Якова Головацького. Є в музеї видання альманаха „Русалка Дністрова” різних часів та інші книги.

Окремими стендами представлего фотографії людей села Ясень, які жили тут колись, які боролися за вільну і незалежну Україну.

Музей знаходиться за адресою:

Рожнятівський район, с. Ясень.

Контактна особа Смик Леон. Телефон моб.: 0966974039.