Головна » Музейне коло » РОЖНЯТІВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ «БОЙКІВЩИНА»

РОЖНЯТІВСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ «БОЙКІВЩИНА»

Музей відкрито в 2004 році під час святкування на Рожнятівщині Другого міжнародного фестивалю „Бойківська ватра-2004”.

Розташований  у старовинному будинку, який побудував на початку 20 століття український граф Думка. За радянських часів тут знаходився суд, а потім – музей художника Володимира Харченка, картини якого – серед експонатів музею.

Понад 400 пам’яток матеріальної і духовної культури Рожнятівщини знайомлять відвідувачів з історією району від 2-5 століття нашої ери і по сьогодення.

Цікавими та пізнавальними для відвідувачів будуть вітрина з матеріалами, які представляють школу минулого століття, а саме: буквар 20-го року видання, учнівська табличка, скоро множник, катехизм для школярів, зошити з математики, мови, каліграфії, книжки на польській мові; а також вітрина з книгами, які видані в 30-х роках, часописи та фотографії наших краян.

Другий зал презентує усе розмаїття  бойківського народного мистецтва, серед яких ткацтво, вишивка. В експозиції музею – бойківські скрині, виконані площинно – геометричною різьбою.

В експозиції музею значна кількість предметів побуту бойків, серед яких дерев’яне начиння, що користувалося великою популярністю: ступа, жорна, сито, ночви, діжки, маслянка. Відвідувачі музею можуть ознайомитися з  унікальною колекцією бойківських глечиків та глиняних виробів.

 У вересні 2011 року в музеї відкрито туристично-інформаційний центр “Рожнятівщина”.

Музей знаходиться за адресою:

Рожнятівсьий район, смт Рожнятів, вул. Січових Стрільців, музей „Бойківщина”. Контактна особа:  Шайко Наталія Іванівна.   Тел. моб. 80507768239.