Головна » Паломницький туризм

Паломницький туризм

«Кедрові палати» в  урочищі Підлюте

 Мінеральні джерела в Підлютому  (назва урочища походить від гори Лютої)  відомі з давніх  давен.  Розвиток Підлютого тісно пов’язаний з історією греко-католицької митрополії.

 

 

 

Скит отців Студитів у Лужках

У 2010 виповнилося 80 років від часу заснування студійського скиту в Лужках. У 1930 році тут постала дерев’яна церква, а невдовзі – двоповерховий дім для братії з десяти осіб. Після Другої світової війни монахи-Студити, утікаючи від неминучої розправи комуністів, залишили скит у Лужках і подалися на Захід.

Нове життя скиту в Лужках почалося вже за незалежної України. Зі старих будівель, крім фундаментів, фактично нічого не залишилося. Двоповерховий монастир спалили ще на початку 50-х. Старий храм залишився стояти аж до 1998 року. Хоч не зруйнувала його людська рука – природа зробила своє діло. У 1999 році храм розібрали і, з благословення церковної влади, спалили, оскільки він став непридатним для реставрації. На фундаментах старих споруд постали нові. Року 2009, на празник св. апостола Андрея Первозванного, вже у новому храмі відбулися перші Богослужіння.

Святопокровський монастир на горі Чуриків

В одному з мальовничих куточків Рожнятівщини, оточеному горами і прадавніми чорними лісами, розкинулося село Закреничне. Господь благословив цю місцевість не лише родючими землями, чарівною природою, а й благодаттю подвижницького життя монахів, які прийшли сюди з Києва в XII столітті і оселились на горі Чуриків в Онуфріївському монастирі.