Головна » Туристичні атракції » Памятки історії та архітектури

Памятки історії та архітектури

Ангелівська домниця

 Доменна піч в урочищі «Ангелів», що на території Рожнятівського району Івано-Франківської області, – єдина в Україні пам’ятка старовинної культури виробництва ХІХ ст., що збережена у придатному для реставрації стані.

 

 

«Кедрові палати» в урочищі  Підлюте

Вище Кузьминця, на лівому березі Лімниці, розкинулось урочище Підлюте, відоме своєю цілющою мінеральною водою. На початку XІX ст.  в екзотичному куточку Бойківщини було закладено зруб „Кедрової палати” – резиденції. В Підлютому знаходилась резиденція митрополита С.Сембратовича (1885 – 98), а згодом А.Шептицького (1901 – 44).

 

Хрест  «В пам’ять святої тверезості» (1874 р.)

В горішній частині с. Ясень  стоїть цей пам’ятник у вигляді Хреста.  Напис на хресті: “В пам’ять святої тверезості 1874 р.
На цьому пам’ятнику є п’ятикутна зірка, наявність якої є і сьогодні загадкою. Над цим ведуться дослідження.

 

 

Пам’ятник першим емігрантам, фото: І.ПарадовськийПам’ятний знак до 100-річчя початку  української еміграції до Канади

Початком української еміграції до Канади офіційно вважають 1891 р.. На батьківщині перших емігрантів Івана  Пилипіва  і Василя  Ілиняка в  селі Небилів  у 1991р. з нагоди відзначення 100-річчя  початку  емігації українців до Канади  встановено пам’ятний знак.

 

Форельне господарство

Інженер-лісівник, громадський і військовий діяч, приват-доцент Української Господарської академії в Подєбратах, доктор філософії, права та лісівництва,  М.Саєвич, призначений митрополитом А. Шептицьким   управителем – охоронцем митрополичих лісів,  заснував  «Лісовий музей» і зразкове форельне господарство поблизу села Осмолода.

 

Пластовий табір-музей “Сокіл”

Пластовий табір – музей “Сокіл” є найдавнішою і найславнішою оселею Пласту, яка була посвячена в 1926 році. З огляду на суспільну важливість табору, його історичну цінність, у 2009 р. “Сокіл” визнано пам’яткою культурної спадщини України. Оселя розташована поблизу с. Гриньків, Рожнятівського р-ну Івано – Франківської області. Гора, у підніжжі якої розташований Сокіл, називається Сигліс (“гострий ліс”).

 

“Замок Скарбка”

Перша згадка про Рожнятів датується 1464 роком. У ХV столітті в Рожнятові був збудований добре укріплений замок. Замок мав дві бійниці, два підземні ходи: до лісу в урочище Батурин і до Василіанського монастиря (зараз „Підмонастир”). Оточений був глибоким ровом з водою. Будівництво його пов’язують з іменем графа Скарбка.  В 50-х роках  ХХ століття замок Скарбка було реконструйовано.