Головна » Туристичні атракції » Пам’ятки природи

Пам’ятки природи

Памятками природи є гірське озеро Росохан, Верхове болото, гірське болото Лютошари, Котове, Кораловий камінь. Цікаві також заповідні урочища Береги, Грегітливий, Котелець, Лопушна, Лужки, Магура, Сивуля, Чута, Яла.

Озеро Росохан

Маловідоме гірське озеро Росохан – гiдрологiчна пам`ятка природи мiсцевого значення площею 4,7 га.

 

 

 

Урочище «Сокіл»

Урочище “Сокіл” є ботанічною пам’яткою природи загальнодержавного значення, осередком реліктової для Карпат сосни звичайної.

 

 

 

Павлівський камінь

Павлівський камінь – це геологічне утворення висотою 30 м. Воно знаходиться у трикутнику лісового масиву, приблизно на однаковій відстані від трьох населених пунктів — сіл Князівське, Підлісся і Дуба. Про його унікальність свідчить той факт, що чеські будівельники змінили напрямок при будівництві магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, щоб зберегти дивовижну скелю. За однією з легенд, назва каменю походить від імені опришка, який врятував своїх побратимів від польських вояк. На неприступній скелі Павло цілу ніч грав на скрипці, і це дало змогу решті сміливцям спуститися і втекти з протилежного боку каменю. За іншою версією, в язичницькі часи тут переховувався проповідник Павло, який охрестив багато місцевих жителів.  На думку істориків, в давнину цей камінь слугував своєрідним капищем ранніх християн. Про це свідчить чашове заглиблення для жертовного вогню на вершині каменю та ряд ліній обабіч скелі.