Головна » Туристичні атракції » Заповідники і заказники » Гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Турова Дача»

Гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Турова Дача»

Заповідний об’єкт, площею 255 га, розташований у межах Краснянського лісництва Осмолодського держлісгоспу, на другій терасі лівого берега ріки Лімниця на північ від смт. Перегінське. Створений у 1974 році з метою збереження унікального для Прикарпаття оліготрофного болота з низькобонітетним сосновим лісом.

До заповідної частини належать перезволожені болотні лісові угруповання на торфовищі, переважно чорницево-сфагнові сосняки, де раніше зустрічались рідкісні для Прикарпаття види: журавлина дрібноплода та росичка круглолиста. З метою кращого господарського освоєння лісового масиву та підвищення його продуктивності тут була закладена сітка меліоративних канав, глибиною до2 метрів. Це призвело до осушення природних комплексів, прискорення росту деревостанів змін у рослинному покриві, скорочення ареалів і, можливо, зникнення деяких рідкісних рослин, зокрема журавлини дрібноплідної та росички круглолистої.

Болотні природні комплекси, де товщина торфу сягає понад два метри були, очевидно, раніше річковими старицями і, напевне, пройшли у своєму формуванні крізь стадії заболочення, поселення на них мохово-чагарничкової, чагарникової рослинності, аж до становлення болотних низькорослих сфагнових сосняків полісського типу.

Проективне покриття деревостану переважно від 50 до 70% при висоті10 м. В його складі домінує сосна звичайна. У вигляді домішки зустрічаються береза повисла, смерека, вільха клейка. Підріст рідкий, складається переважно з молодих особин смереки, горобини звичайної і дуба звичайного. Молоді сосни зутрічаються зрідка. Це свідчить, що в лісових угрупованнях такого типу під впливом осушувальної меліорації перевагу набули процеси зміни деревостану на користь мішаних дубово-смерекових лісів з домішкою вільхи, ялиці, сосни.