Головна » Туристичний довідник » Інформація про район

Інформація про район

Рожнятівський район розташований в західній частині Івано-Франківської області

Район межує з Долинським,  Калуським і Богородчанським районами Івано-Франківської області, а по гірському хребту в  південно-західному напрямку межує із Закарпатською областю.

Районний центр смт. Рожнятів знаходиться на  відстані 54 км від обласного центру, 133 км від м. Львів, до пунктів перетину кордону: Мостиська – 164 км, Чоп – 242 км.

Район має унікальне географічне розташування.

Тут одночасно представлені  три зони: рівнинна, передгірська і гірська. Більше двох третин території району займають ліси та гори.

Територія району розміщена у басейні річки Лімниця та її приток, яка вважається однією з найчистіших річок Європи. Лімниця бере початок на кордоні району із Закарпаттям і протікає 85 км по території Рожнятівщини

Гірські масиви Рожнятівщини належать до Центральних Горган – найбільш заліснених і найменш освоєних гірських районів Українських Карпат, що робить Горгани привабливими для піших мандрівок туристів як в літній, так і в зимовий періоди.

Клімат:

Клімат району  помірно –континентальний з кількістю опадів середньою – 750 мм на рік, у гірській частині – 1350-1500 мм

Середня температура: влітку 19 ° С, взимку – -4 ° С

Гірські вершини:

Сивуля – 1836 м

Грофа – 1748 м

Попадя – 1740 м

Паренка – 1736 м

Молода – 1723 м

 Рожнятівський район – це місце, де немає міської метушні, тут можна зануритися в атмосферу недоторканої  природи, цілющого гірського повітря, у поєднанні з гостинністю сільських зелених садиб, теплом та затишком невеликих готельних закладів.

Вас запрошують готельний комплекс “Вільні вітри”, пансіон “Ганц” в с. Осмолода, сільські зелені садиби “Високий берег”с. Луги, “Арніка”, с. Осмолода, “Горгани” с. Кузьмінець та інші.

Жителям великих міст може видатися незвичним побут населених пунктів району. Серед особливостей – відзначення релігійних свят. У такі дні не функціонує більшість закладів, де потрібна ручна праця, такі як автосервіси. Однак в такі дні можна ознайомитися з більшістю народних традицій та звичаїв.

Зв’язок:

Код міжміського телефонного зв’язку Рожнятівського району 03474

Покриття мобільним телефонним зв’язком постійно розширюється. Найкращий зв’язок – у оператора «Київстар», доступний навіть у віддалених населених пунктах та горах. Картку поповнення рахунку цього оператора можна придбати у більшості продуктових магазинах

Найближчі аеропорти: м. Львів -133 км, м. Івано-Франківськ - 54 км. Відстані від пунктів перетину кордону: Мостиська –164 км, Чоп –242 км.